Чували сте широко разпространено мнение, че приятелство между жени не съществува или че приятелство между две жени е заговор срещу трета. Но то съществува. Нещо повече – женскоко приятелство не е просто споделяне на емоции, разбиране и подкрепа, много психолози са убедени, че то носи здравословни ползи за жените.

Според експертите женското приятелство оказва силно влияние върху емоционалното състояние и психичното здраве на жените. Редовното общуване с близки приятелки намалява нивото на стрес и повишава самочувствието. С такова общуване, в което има разбиране, честност и откровеност, всяко напрежение в живота се понася по-лесно – независимо дали става въпрос за труден житейски проблем,  отглеждането на децата или чисто битово предизвикателство.

Изследване от миналата година, публикувано в creativehealthyfamily.com, показва, че здравето на жените се подобрява, когато се срещат с приятелките си поне два пъти седмично. Правейки заедно различни неща,

жените се освобождават от стреса, социализират се,

усмихват се по-често и се смеят с глас. Това води до отделяне на хормона на щастието, по-бързо възстановяване след прекарано заболяване, укрепване на имунната система, общо благоразположение и др.

Социалните връзки като цяло са важни, те правят хората по-щастливи и допринасят за увеличаване на продължителността на живота. А общуването именно с приятелки често дава на жената възможност да почувства, че нищо не се е променило с възрастта, всички са останали същите млади и весели момичета, както преди години.

Приятелските отношения се укрепват отлично от наличието на традиции: например, да ходите заедно веднъж в месеца на кино, в събота да пазарувате заедно и т-н.

Facebook Twitter Google+

0 Коментара