Авторката на хитовата трилогия „Лейди Гергана“ и детската книжка „Нищимошката“ Цветелина Цветкова тръгва на книжно турне из България, за да се запознае на живо със всички малки и големи читатели. Това е дълго чакана среща от любителите на нейното творчество, които отдавна искат да се срещнат с вечно усмихнатата писателка.

Поводът за турнето е излизането на първата детска книжка на Цветелина Цветкова „Нищимошката“ през декември. За броени дни тя се превърна в новото любимо заглавие на децата, като това я направи и предпочитан подарък за Коледа. А само 2 месеца след излизането си на книжния пазар първият тираж на книгата е почти изчерпан.

От друга страна интересът към трилогията „Лейди Гергана“ вече няколко години не спира. Любимата героиня на Северозапада,

Гергана Кметска, разсмива до сълзи хиляди хора

из цялата страна и много от тях искат да се видят на живо с жената, която е дала живот на този колоритен образ.

Затова, след многобройни покани от библиотеки, читалища и клубове из цялата страна, издателство „Софтпрес“ и Цветелина Цветкова решиха да тръгнат на една обиколка, която стартира на 26 февруари във Враца.  Към момента обявените дати са:

Майсторката на северозападното наречие Цветелина Цветкова е родена във Видин. Първата ѝ публикация е в онлайн списанието lifebites.bg. Като част от „Пощенска кутия за приказки“, след няколко тематични участия с разкази се „ражда“ и бъдещата ѝ героиня Гергана Кметска.  Цветелина е автор на книгите – „Лейди Гергана“ /2019/, „Зелената жилетка. Разкази“ /2021/, „Лейди Гергана 2“ /2022/ и „Лейди Гергана 3“ /2023/.

„Нищимошката“ е първата ѝ детска книга. В нея се разказва за червенокосото момиченце Момо, което забелязва, че майка му не може да спи – будува по цели нощи и не знае защо. Дъщеря ù обаче се досеща за причината и взима нещата в свои ръце, за да помогне на мама. Какво е Нищимошката, кога и къде сме я изгубили, можем ли да си я върнем – все важни въпроси, ще си кажете. Също толкова важни като например: „Как си говорят бебетата?“ и „С какво се хранят щурчетата?“. Или пък „Защо децата владеят магията, а възрастните – не?“.

 

Facebook Twitter Google+

0 Коментара